İzmit Körfezi Köprü İnşaatına Enerji Sağlıyor
23 Nisan 2014 Çarşamba

Aggreko İzmit Körfezi Köprü İnşaatına Enerji Sağlıyor

İstanbul, Türkiye: Geçici güç ve sıcaklık kontrolü hizmetleri tedarikinde dünya lideri Aggreko ile Türkiye’nin prestijli altyapı projesi İzmit Körfezi Köprüsü’ne ek güç sağlaması için sözleşme imzalanmıştır. İstanbul’un 50 km güneydoğusunda hayata geçirilen proje, tamamlandığında dünyanın en uzun dördüncü asma köprüsü olacak ve İzmit ile İstanbul’u birbirine bağlayan yeni ve gelişmiş bir anayol sisteminin en önemli parçasını oluşturacak.

Aggreko, projeyi yöneten Japon inşaat firması IHI Holding’in saha faaliyetleri için tüm proje boyunca 8.6 MW destek enerji temin edecek. Aggreko’nun tesis yapımı, inşaatın gecikme olmaksızın devam etmesinin yanı sıra yerel elektrik şebekesinde herhangi bir kesinti olması durumunda bütün kritik güvenlik sistemleri ve işlemlerin çalışır durumda kalmasını sağlayacak.

IHI Altyapı Sistemleri İdare Müdürü Yardımcısı Ümit Kaymaz, “Aggreko, yüksek kaliteli hizmetleri ve güvenilir jeneratörleri ile bilinir. Bize tam bir çözüm imkanı sundukları ve gerek duyulduğunda güç kaynağımızı hızla arttırmada esneklik sağladıkları için memnunuz. Sunulan ekipman, yakıt açısından oldukça verimli ve Aggreko müşteri hizmetleri birinci sınıf,” yorumunu yaptı.

Köprü aynı zamanda sismik aktiviteye eğilimli bir alanda inşa ediliyor, bu sebeple köprüyü depreme dayanıklı kılmak için kompleks bir pilon tasarımı kullanılıyor. Pilonlar, denizin dibindeki çakıl tabakasına oturacağı beton temeller üzerine inşa ediliyor. Bu tasarım, yapının ısı yalıtımını sağlayacak ve yapıyı deprem durumunda koruyacak.

Projenin bu bölümünün kesintisiz bir şekilde işlemesini sağlamak amacıyla, Aggreko, Sezai Türkeş Feyzi Akkaya İnşaat A.Ş.’ye (STFA) pompa ve pilonları, deniz seviyesinin altında 40 metreye kadar derinliklerde sabitlemek için kullanılan dubaları batırmakla ilgili diğer tarama aktivitelerini yürütmesi için 2 MW enerji imkanı sunuyor. Açık deniz şantiyesine doğrudan, yüksek kaliteli ve güvenilir güç kaynağı getirmek için Aggreko ekipmanı, römorkörler üzerine monte ediliyor.

STFA Proje Müdürü Bahadır İmirzalıoğlu, “STFA’nın Aggreko ile uzun bir iş geçmişi var. Aggreko’nun teslimat hızı ve güçlü iş ahlakından çok memnunuz. Dubaların beklenmeyen sebepler veya ekipman arızaları sebebiyle gerçekleşebilecek gecikmeler olmaksızın, programa göre batırılması gerektiği için bu proje oldukça kritik bir zaman çerçevesine sahipti” dedi. “Aggreko’nun güvenilir gücü, projenin zamanında teslim edilmesini sağladı, bize sağlanan hizmetlerden çok memnunuz,” diye ekledi.

Izmit Bay Bridge Construction

Lutfen Kiralama Temsilcilerimizle Irtibata Geciniz

0544 Aggreko

(0544 2447356)

Bilgi formu